Jó tartalom nélkül nincs jó honlap, hiába a drága fejlesztés, a szép dizájn, a jó termék, a látogatóid az értékes, érdekes, hasznos tartalmad miatt fogják oldalad egyre többen és gyakrabban felkeresni.
A folyamatostartalomfejlesztés nagyon fontos: tudni kell megújulni, eleget írni, minőségi tartalmat írni, rendszeres, változatos tartalmakat készíteni.
Az internetezők szeretik azokat a honlapokat, ahol érdeklődésüknek megfelelően tetszőlegesen ugyan, ám logikusan mozoghatnak, könnyen navigálhatnak és minden ponton továbblépési lehetőségekbe botlik. Az ilyen rendszerek tervezésének egyik leglényegesebb eleme a kapcsolópontok megfelelő elhelyezése.
A web nyújtotta hypertext struktúra egy fa szerkezethez hasonló; nemcsak egy olvasási sorrend van, hanem a látogató dönt az útvonalról.
Egy hypertext-rendszert lényegében az információ nemlineáris láncolása jellemez. A linkek a csomópontokat kötik össze. Különféle csomópontok adatai egy vagy több médiumon állnak rendelkezésre.
Természetesen a megfogalmazás legyen érthető, kellően részletes, csak olyan információkkal teli, melyek a magánszféra megsértése nélkül bárki elolvashat. Ügyeljünk a fogalmazás stílusára és végül köszönjük meg a látogató érdeklődését, hogy mindezt elolvasta!
Magánemberként ügyeljünk saját személyiségünk védelmére, csak az oldallal kapcsolatos információkat adjuk meg, mint pl. e-mailcím. (cégek, vállalkozások esetén cím, telefonszám, fax, e-mail)! Igazán hasznos, ha a látogatónak közvetlen e-mailküldési lehetőséget biztosítunk. Az elérhetőségeink megadása a látogatóban is bizalmat ébreszt, és ez a kapcsolatfelvétel alapja is!
Készítsünk oldaltérképet, ahol bemutatja a webhely felépítését, struktúráját. Tegyük átláthatóvá az oldalt a könnyebb tájékozódás érdekében. Az oldaltérkép olyan, mint a könyvek elején a tartalomjegyzék.
Ezek lehetnek gyakran látogatott kedvenc helyeink, lehetnek olyan oldalak, melyeket "mi fedeztünk fel" (azaz nehezen lehet ráakadni) és ajánlunk másoknak is, vagy lehetnek egy-egy téma linkjei.
Ezáltal tudatosíthatjuk oldalunk látogatóiba, hogy ne keresgessenek feleslegesen, hisz a mi oldalunkról azonnal oda tudnak ugrani a keresett helyre.
Továbbá a kapcsolódó nagyobb intézmények, szervezetek honlapjához pl. az iskolánk, munkahelyünk, esetleg városunk honlapjához is, vagy azoknak a klubok, csapatok, egyesületek, szervezetek lapjaihoz, melyeknek tagjai vagyunk.
...hiszen egy nagyobb szervezet lapját sokan megnézik, s ha az adott szervezet oldalain szerepel a mi honlapunkra mutató link, akkor hozzánk is el tudnak jutni. Ha az intézmény is feltesz egy linket, ami ránk mutat, s mi is egyet, ami az ő honlapjára, akkor linkcserét valósítottunk meg.